ציור ללא מצע

 

 

 

 

בזמן שזיעתי גודשת את סל הכביסה, שיערי מזדווג עם גושי האבק תחת מיטתי. היום חתמתי באצבעותיי על כפתורי העצור בשלושה אוטובוסים. כשאמות כל קיסמי האוזניים בהם השתמשתי יקומו לתחייה מן האשפה, יתאספו לכדי ענן גדול ויקדשו בגשם את הסימנים שנותרו ממני.


ככל שנפחי הסימבולי גדל, מסתמנת סכנת הכחדה. אפשרי שהתפתחות השוליים היא התאבדותו של המרכז. אני אוכל לדלג בחוץ בשמלה אדומה על גוף נעלם. מה שנכחד אינו עוד בסכנה, וכשיבוא זאב הוא לא ימצא בי דבר שניתן לאכול. בדרכי חזרה אולי אאסוף אל סלסלה מקשיות מפוספסות את כל העדויות.

כשאהיה גדולה אתפור במחט את מרצפות הבית זו לזו ואתכרבל בהן כגורה עזובה תחת עמודי הבניין. לפעמים אני רוצה להיות המרחב עצמו.

 

אם אקפיד להיות בלתי ניתנת לכימות אף לא אחד ישים לב שמקצב נשימותיי מופרך, שקולי אינו מסונכרן עם תנועות שפתיי. אף אדם לא יפענח את כרכוריי הבטן שלי, אם לא ידע שזהו צופן של מידע חשאי.

 

שיירות של יונקים פגומים מתהלכות בקרבי שנים, בין מדי זווית מפלסטיק, למופעים שרירותיים של ריח אגסים. לעולם אינן נעצרות במרכז, לא מצליחות להכריע בין הוודאי המדומה למדומיין חסר הודאות. במדדים הסתברותיים שמבוססים על מצב חלימה השיירות יעברו בי בעוד רגע ממש.

 

לפני שבא הרעש הגדול להפריע את שנתי יש רגע בו השכן הזקן ממול מביט אל הנקודה ההיא בחדרו וזורק לעברה את מכנסיו כקורבן. ככה לפחות הוא חושב. מבעד לאלפי זגוגיות אני שולחת את תודעתי לעמדת היניקה הקרובה, להתייתם מצרכיי, לאלמן את גופי. עד שיטרקו כל שערי המתכת בשדרה באותה השנייה בדיוק. עד שהבלבול יפדר במלבין קפה את מיתרי קולן של הציפורים שנלכדו בתריס הסגור.

 

מישהו על הספסל שדבוק בין עצי השדרה מתאבד בשם החירות מן הסדר. מישהי רוצחת באישון לילה את ילדיה, מציבה במקומם קופסת עוגיות מזל ומזמינה את עצמה להגריל את עתידה החדש.

 

 

 

 

 

 

מודעות פרסומת

מחשבה אחת על “ציור ללא מצע

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s