מסדרונות

1
כשאדבר מחר בבוקר עם אנשי הדלפקים, רובם יפנו אותי אל מחלקה אחרת. מאיזשהו שלב לא אראה עוד פנים, רק גרפיקה אליפטית עם תנועה פנימית קלה. אפשרי שלפתע אחוש צמא לדיו חותמות, או אבכה מרעב כשיקראו לי בשמי, ואם ישאלו למי אני מחכה, אבקש כלי כתיבה, ואשרטט על פתקיות תזכורת את אותיות ה- א' ב'.

2
בקצה המסדרון תשב הפקידה רוחמה, שמתייקת מקרים חריגים בציפורניים אדומות, היא לא תחשוב עליי דברים רעים, אם תקרא שהזהות שלי בכתה עד עלפון. היא תחפש בפתקיות את אותיות השם שלה ותדביק אותן בדבק דו-צדדי על תחתית הפנל של מסך המחשב.

3
יש מלכודות רבות בדרך שבין המיטה לכיור המקלחת, וזה עוד טרם מניתי את מתגי החשמל ודוד המים החמים. יש התרסקות בלתי מוחשת של מגדלי ענק בארונות השירות ומשאבות חמצן שפורשות צינוריות וקוראות להתשת הריאות. בבסיס של כל זה יש מחשבות אפשריות שממתינות לתנופה שתזניק.אבל אין סיבה להתבצר בתחתית המזרן, יש גם דרך מילוט אסוציאטיבית ושמחת-חירום שרירותית. למשל אפשר לראות את משפחת הדגים המאושרת מקדשת על המזון באוקיינוס של מי האסלה.

4
אם אערוך השוואה, זה יגמר בחיוך, אולי יש בהצבה של דבר מול דבר את הכוח לגמד את העימות עם הזמן. כשאני אומרת זמן איני מתכוונת לשעון המעוצב ממרכז הקניות, אלא לשעון הבשרי שמטפטף את הגוף מן המשולש העליון שזוויתו אל השמיים, אך הזרימה בו כפופה לחוקי הטבע, אל המשולש התחתון שמשליך את הבא בפתחו ישירות אל התחתית . יש על רטיות הניילון שנפרשות מקצוות שמלתי והלאה את כל השוני ואת כל הדמיון שבעולם, והמשמעות כמו כדור קלקר בין שני מאווררים תעשייתיים.
5
אפשר שתעלה כאן שוב דמותה של הפקידה רוחמה, שמביאים אליה בקלסרים גדולים פסוקים איומים של רעש לשבץ חזרה בלחן ההרמוני, והיא תמיד מבחינה, כשהיא מעתיקה את מספרי הזהות, איך הרעש והמידע כתובים באותן הספרות בדיוק.

6
זה מצחיק אותה מעט, שהיא כמו אלוהים, שקורע את התוהו לשמיים וארץ, כשברור לו שאפשר להמיר בין שניהם, ובכל זאת הוא בוחר לשים כחול למעלה וחום למטה, ויודע שבהמשך זה יהיה כבר ברור מאליו.

7
כשאני מסובבת את הניילון חזרה על הגליל, עם כל השוני וכל הדמיון שבעולם, אני מסכמת שהאיזון מדויק מדי להשוואה, כמו כשאתה גומר בתוכי, ואני מחייכת מהמחשבה, שאברהם אבינו לבטח נאנח ממש כמוך, שעה שפלט את זרעו אל גופה של שרה.

8
אילו אינם מונחים רפואיים, זה נכון, אך ממילא הרגש מקפץ בין עמודות הטבלה. למשל אפשר ללכת ליניארית באגם הקסמים, אפילו למדוד את תוכנו במיליליטר של כוסות פלסטיק, ואפשר לקרוא רומן מרגש בשירותי הנכים, מבלי לחשוב לרגע על שיתוקו של הגוף.

9
רגע לפני שתחייך חזרה, אציין שאינך הכרחי, שהרי יכולתי להמיר ברגע את אברהם ושרה ובכל זאת לחייך. למשל לחשוב אודות דבורה הנביאה, שעה שהיא עושה את צרכיה מחור בישבן, שנראה כמו שלי.

10
ואם תפגע, תהדהד בך תזכורת, שגם אני- כמוך, איני הכרחית, שהרי הקפיצה מן ההשוואה אל ההכללה היא מדויקת מספיק כדי שנאלץ לכנותה רשעות, כמו היופי ששמור לשיאו של החוסר, אחד מאותם דברים שתמיד נדמים כהבטחה לרגע מוצק, אך נוזלים עוד לפני קיומם. וההכללה (אם תשאל למשל את הפקידה רוחמה) דבר לעולם לא יפר את חיוכה האירוני.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s