משבצות

לעולם לא אוכל לשמוע את מילותיך טרם כתיבתן, אוכל רק לנסות לדמיין.

גלי הלובן של הדף מרצדים בעיניך. צפצופם מפלס בקו ישר את השדה הלא-מודע של שמיעתך, הוא מניע את גופך אל מצוקה של נוכחות. פתאום לא נח לך בכיסא. הריק מביט אליך בלגלוג, או כך נדמה, הוא קורא לך להנחית לתוכו את המילה הראשונה. אתה לא יודע איך לגשת לזה.

אצבעותיך הכבדות מבקשות לקפץ באווריריות על מקשי המקלדת- קוראות מרד על קשיחות גופך, נקישתן מאיצה בנשימותיך העייפות, אבל אתה לא מתמכר לקלותן.
או
העט רוצה להתקשקש בפלרטטנות עם הנייר, תנועה חופשית ולא דיוק- ככה הוא אוהב. אתה לא נותן לו להשתעשע. שירה מחייבת קורבן.

כך או כך, אתה שומע היטב את שקשוק רכבת מחשבות תודעתך המבוסמת, ויודע כי דהירתה עתידה להסתיים בהתרסקות חזיתית היישר אל לבך.

_______________________________________

לעולם לא תשמע את צליל מילותיך הכתובות, שהרי כבר נטמעו בך היטב רחשי כתיבתן. אוכל רק לנסות לתאר לך.

עבורי ישנם רק תווים שחורים, שאר התנאים מתבטלים בברור מאליו. הנייר אינו מטפורה אלא מצע לאותיות, שנראות כולן אותו הדבר. המפגש עם הטקסט מתווך מכדי להיפתח בעימות ואני מריצה אותו בתנועת אישונים חפוזה.
ואז
מילה ועוד מילה- הן מתהדקות זו לזו במלט, נערכות לגובה בסדר מופתי. גדר בטון מקיפה ארבע זוויות ישרות: המילה הראשונה והמילה האחרונה, בשורה הפותחת ובשורה הנועלת- תוחמות תא של דממה מחמירה. לבנים במבנה ואקום- המילים סופגות כל רחש או הרהור אחרים, מאיימות לחנוק אף את צליל הקראתן. אין מדובר כאן בשלווה, זהו שקט שמתעצם לכדי רעש, בדומה לעיקרון מכונת-זמן, המקדמת את הזמן אל גריעתו. פתאום לא נח לי בכיסא.

_______________________________________

ואתה, שפגשת את שולי הנייר המקושקשים, והתעמתת עם המחשבות משולחות הרסן, לא תוכל לעולם להתמסר עד כלות לכלא שמאפשרת כתיבתך. לעד תחזיק באמונה כי אני קוראת טוב מכפי שאתה כותב.  

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s